Czym dokładnie jest mezoterapia igłowa?
Mezoterapia igłowa jest znaną formą dostarczania substancji aktywnych i odżywczych do skóry. Polega na wprowadzaniu cienką igłą roztworu tych substancji w miejsca, które zostały ustalone przez specjalistę. Dzięki temu substancje odżywcze i inne składniki aktywne działają na skórę od środka, czyli znacznie skuteczniej niż te, które dostarczane są z zewnątrz, na przykład poprzez kremy i maski.
Mezoterapia igłowa jest zabiegiem kosmetycznym, który jest stosowany w wielu celach. W pierwszej kolejności stosuje się go do poprawy kondycji skóry na twarzy, aby nabrała jędrności i odzyskała blask. Jednak jest także skuteczną metodą terapii wypadania włosów albo stymulacji ich wzrostu. Sprawdźmy, jak dokładnie działa w tym przypadku.
Dwutorowe działanie mezoterapii igłowej
Mezoterapia igłowa jest rozpowszechnioną metodą wprowadzania substancji aktywnych bezpośrednio do skóry, w okolice mieszka włosowego. Dzięki temu wykazuje podwójne działanie. Po pierwsze substancje lecznicze, aktywizujące i odżywcze dostają się bezpośrednio do miejsca swojego działania. Dzięki temu mają “krótką drogę” do mieszków włosowych i działają na nie najbardziej intensywnie. Po drugie wstrzyknięcie preparatu cienką igłą powoduje mikrouszkodzenia skóry głowy. Jest ona w ten sposób mobilizowana do naturalnej, samodzielnej regeneracji. Przekłada się to na jej pobudzenie do produkcji hormonów wzrostu, które gromadzą się w okolicy uszkodzeń. Dzięki temu działają również na mieszki włosowe.
Mezoterapia igłowa bez dodatkowego obciążania organizmu
Ważną zaletą mezoterapii, którą lepiej można poznać pod adresem https://centrumkierach.pl/zabiegi-mezoterapia/, jest brak jakichkolwiek obciążeń dla organizmu. W przeciwieństwie do preparatów podawanych doustnie nie powoduje ona obciążania żołądka, jelit, nerek i wątroby. W ten sposób staje się więc jedną z najbardziej bezpiecznych metod podawania substancji aktywnych.
Efekty stosowania mezoterapii igłowej
Mezoterapia skóry głowy działa wielotorowo. Przede wszystkim pobudza mikrokrążenie w skórze głowy, wzbogaca skórę w składniki odżywcze i mobilizuje do gromadzenia czynnika wzrostu. Dzięki temu poprawia się wygląd skóry, zostaje napięta i zregenerowana.
Jednocześnie znajdujące się w skórze głowy mieszki włosowe są mobilizowane do działania. Substancje aktywne wpływają na wydłużenie ich pracy, dzięki czemu włosy dłużej pozostają w fazie wzrostu i później wypadają. W efekcie następuje więc nie tylko ich zagęszczenie, ale też wzmocnienie.