Leczenie farmakologiczne
Niekiedy problem męskiego łysienia można rozwiązać już dzięki samej farmakoterapii. Na stronie https://centrumkierach.pl/ można dowiedzieć się, że pierwszym etapem leczenia jest trwający ok. trzech miesięcy test reaktywności, który polega na sprawdzeniu odpowiedzi mieszków włosowych na leki dobrane do potrzeb pacjenta. Leczenie może opierać się na przepisywanych na receptę preparatach doustnych bądź miejscowych. Jest to zdecydowanie najłatwiejszy i najtańszy sposób na pozbycie się problemu łysienia. Wyróżnia się też wysoką skutecznością.
Mezoterapia
Choć mezoterapia igłowa często kojarzy się z medycyną estetyczną dla kobiet, to może również okazać się pomocną w walce z łysieniem. Podczas zabiegu w okolice mieszków włosowych dostarczane są substancje odżywcze, lecznicze bądź regenerujące. Jest to dobre rozwiązanie dla osób, które np. nie mogą obciążać układu pokarmowego bądź nerek lekami przyjmowanymi doustnie. Mezoterapia poprzez nakłuwanie skóry głowy specjalnymi igiełkami i nakładanie na nią preparatów pobudza cebulki włosów do wzrostu. Zaletą tego rozwiązania jest z pewnością jego nieinwazyjny charakter.
Przeszczep włosów
W niektórych przypadkach konieczne jest skorzystanie z chirurgicznego przeszczepu włosów. Istnieje kilka rodzajów takiego zabiegu. W Centrum Kierach postawiono na innowacyjną metodę FUE, która polega na pobraniu pojedynczych mieszków włosowych z okolicy biorczej i wszczepieniu ich w miejsce biorcze. W ten sposób można uniknąć blizn, które pojawiały się przy starszych metodach. Ponadto do zalet metody FUE można zaliczyć naturalne ułożenie włosów, krótki okres gojenia, niską inwazyjność i wysoką skuteczność.
Laseroterapia
W przypadku zainteresowania metodami nieinwazyjnymi zdecydowanie warto zwrócić uwagę na laserową terapię odbudowującą włosy. Podczas takiego zabiegu mieszki włosowe są wystawione na działanie czerwonego światła, które ma za zadanie pobudzić je do wzrostu. Laseroterapia może być formą dodatkowego leczenia łysienia u mężczyzn, zarówno w przypadku przyjmowaniu leków, jak i po przeszczepie włosów.
Mikropigmentacja skóry głowy
Ten zabieg często jest określany mianem tatuażu medycznego. Polega na aplikacji pigmentu w skórę głowy pacjenta. Po zakończeniu okresu gojenia można uzyskać efekt przypominający krótko ogolone włosy. Mikropigmentacja jest polecana osobom, które z braku dostatecznej ilości mieszków włosowych nie mogą pokryć całej skóry głowy przeszczepem. Ponadto jest to dobry sposób na zakrycie zakoli przy krótkiej fryzurze i uzupełnienie blizn na głowie.